Тема
уроку. Авторське право та безпечний Інтернет.
Мета: Ознайомити учнів з авторським правом та
правилами використання матеріалів, знайдених в Інтернеті, правилами
безпечної роботи в Інтернеті.
– розвивати логічне мислення, пам'ять, вміння швидко знаходити
відповідь на запитання, сприяти розвитку інтересу до інформатики;
– виховувати культуру користувача ПК, вміння працювати
у групі.
Форма уроку: урок-свято
Хід уроку
І.
Організаційний момент.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок.
Будем добре працювати,
Хороші результати будемо мати.
Діти. Любі друзі, хоч
маленькі,
Ми вже добре проте
знаєм,
Що зовемось українці,
Й українських предків
маєм.
Батько, мати, брат,
сестричка
І всі інші члени роду
-
Всі належать до
одного
Українського народу.
Кохаю край свій
золотий
Квітучу Україну,
Як хочу я, аби зрости
Вітчизні гідним
сином.
Нема ріднішої, повір,
За неї пречудову.
Люби, шануй, піднось
до зір
Її пісні і мову.
ІІ.
Актуалізація раніше набутих знань.
Гра
« Хто більше»
Учням
пропонується по черзі швидко проговорювати всі найважливіші
поняття
та означення даної теми, доповнюючи один одного. При цьому вчитель питання не
задає.
ІІІ.
Оголошення теми та завдань уроку.
Вчитель
. Велика наша земля.
А чи можемо ми побачити її усю відразу? Можемо! Якщо піднімемося високо-високо
у небо, вище від лету птахів, і там, на висоті, нам відкриється уся українська
земля: високі Карпатські гори, безкрайні степи, великий могутній Дніпро, зелені
ліси.
І ось, на такій
великій землі живе багато українців. Хто у горах, хто біля лісу, хто у степах,
і відрізняються між собою одягом, співають різних пісень, та й музичні
інструменти у них різні. Але усі вони, у якому б куточку нашої Батьківщини не
жили, люблять свою Україну. А поспілкуватися з ними , дізнатися їх традиції у наш
час допомагає нам Інтернет.
Ви вже вмієте
шукати дані в Інтернеті, зберігати зображення. Але все це створене якоюсь
певною людиною. Чи маємо ми право їх використовувати ?
Адже коли ви берете
чужу річ без дозволу – це є злочин. Саме про це ми сьогодні поговоримо на
уроці.
ІV.
Вивчення нового матеріалу.
1. Пояснення вчителя.
Авторське право призначене
захищати зовнішню форму вираження об'єкта (твір, малюнок, збірник, фотографія
та інше), тобто їхнє «матеріальне втілення».
Авторське право історично виникло
внаслідок потреби захистити права авторів літературних творів та творів
мистецтва.
Нині авторське право
поширюється фактично на будь-які результати творчої діяльності, включаючи комп'ютерні програми, бази даних, фільми, фотографії іскульптури, архітектурні проекти, рекламні проспекти, карти і технічні креслення.
Право автора на його
твір захищається законом.
Тому деякі матеріали в
інтернеті ми можемо використовувати безкоштовно, наприклад, в навчальних цілях,
а за деякі потрібно платити гроші.
У будь- якому
випадку, використовуючи, матеріал з інтернету, потрібно робити відповідні
посилання на автора та назву матеріалу, а .також сайт, де його розміщено.
Сукупність таких
посилань називають списком джерел.
2. Робота
з підручником.
На сторінці 77
ознайомтесь з правилами безпечної роботи в Інтернеті.
3.
Фізкультхвилинка.
Діти у національних
костюмах ідуть за возом, запряженим двома волами, на возі — мішки з сіллю.
Діти. Їдемо всі із
Криму,
Солі вивезем торбину.
З хлібом-сіллю всі
багаті —
Тож буде добро у
хаті.
Приспів:
Всі до нас
поспішайте,
Солі в торби
набирайте,
Паляниця, кожен зна,
Лиш посолена смачна.
А хто сіль не хоче
брати,
Не буде що їсти мати,
Бо капуста й огірки
Фу, без солі не
смачні.
Вчитель. Раді. ми
вас, чумаченьки, вітати, ви бажані гості на нашому уроці. А розкажіть-но, що ви
бачили, яка вона - наша Україна?
Діти. Довго їхали до
моря,
Бачили всього доволі.
Зустрічали нас
Карпати,
Де ростуть ліси
багаті.
А пізніше Чорне море
Нам відкрило свої
доли.
Нам дало свої дари -
Солі повні в нас
торби.
Всю побачили Вкраїну.
Нам вона до серця
мила
Море, гори, ріки,
гай,
Любимо вкраїнський
край.
Вчитель. Багато ви
бачили, всю Україну об’їздили. Та й нелегко було вам везти стільки солі на возі.
А давайте, діти, кожен з вас спробує перевозити сіль. (Ігри)
4. Виконання
практичного завдання. (с.
78) (Знаходження інформації в Інтернеті про використання солі)
5. Гімнастика
для очей.
V Домашнє
завдання.
- Опрацювати текст
підручника на с. 76-77, розробити разом із батьками сімейні правила безпечної
роботи в Інтернеті.
VІ. Підсумок
уроку (рефлексія)
Гра « Спіймай
помилку»
Проговорюю правила
безпечної роботи в Інтернеті, включаючи малопомітні помилки. Учні
вказують на них.
Комментариев нет:
Отправить комментарий